Çekmeköy Devlet Hastanesi Diyaliz Merkezi Hizmet Vermeye Başladı

0
119

Çekmeköy’ün Saray Mahallesi’nde 200 yatak kapasitesi ile neredeyse tamamlanan hastanenin diyaliz merkezi hizmet vermeye başladı. Çekmeköy Devlet Hastanesi Alemdağ mevkii üzerinde 2019 yılında tamamlanan ve Fatma Muhittin Tatar Devlet Hastanesi yerine hizmete bu yıl içerisinde tam kapasite ile başlanacağı bilinen devasa bir hastane olacak.

Bölge halkına hizmet vermenin yanında çevre ilçelerden de ulaşım olarak oldukça kullanışlı bir lokasyonda bulunmasından ötürü önümüzde ki yıllarda çokca rağbet göreceğe benziyor. Şu an için MHRS (online randevu sistemi) üzerinden randevu alınabiliyor. Bu ay içerisinde acil servis olarakta hizmete başlayan proje, bölge halkı için oldukça faydalı olacak.

Kimler Diyaliz Tedavisine İhtiyaç Duyar?

Diyaliz doktor raporu ile alınabilen ve şu hastalar için sunulan bir tedavidir;

  • Böbrek fonksiyonları yeterli olmayan
  • tek böbrek sahibi
  • tedaviye yanıt vermeyen sıvı birikmesi
  • böbrek yetmezliğine bağlı olarak gelişen perikardit

Bu tedavi süreci hastanın durumunun ağırlığına göre değişkenlik gösterebilir. Özel olarak anlaşmalı Diyaliz Merkezleri bulunsada SGK tarafından devlet hastanelerinde karşılanmaktadır.

Çekmeköy Devlet Hastanesi Ulaşımı

Çekmeköy Belediyesi mahalle servisleri ile erişim sağlayabileceğiniz hastaneye çevre ilçelerden geliyorsanız Şile Yolu – Alemdağ bağlantısını kullanarak veya Taşdelen kavşağından saptıktan sonra 3 km kadar ilerledikten sonra Saray Caddesine vararak ulaşabilirsiniz.

Toplu taşıma ile geliyorsanız 522, 14A, 11A, 11R, ÇM44 sefer sayılı otobüsler ile ulaşabilirsiniz. Alemdağ minibüsleride yine bu güzergahtan geçmektedir. Durağın adı Saray Caddesi durağıdır. Çekmeköy Devlet Hastanesinden geçen otobüsler bunlarla sınırlı. Çok yakında yeni hatlar ekleneceği söyleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here