Çekmeköy Doğa Parkı Nerede? Nasıl Gidilir?

0
179
çekmeköy doğa parkı
çekmeköy doğa parkı

Çekmeköy Doğa Parkı

Çekmeköy sakinlerinin akciğerleri olan ve huzur verici sessizliği ile 7’den 70’e herkese hitap eden meşhur Çekmeköy Doğa Parkı  Şahinbey Caddesi’nin sonunda yer alan ormanla çevrili ve askeri kışlaya komşu olan 77 bin metrekarelik dev park yürüyüş yapmaktan zevk alanlar için kusursuz bir mekan. Sessiz, sakin ve ateşin yasak olduğu bu parkta günlük sporlarınızı, akşam ve sabah koşularınızı, arkadaş buluşmalarınızı ve daha birçok faaliyetleri gerçekleştirebilirsiniz.

Yavuz Sultan Selim köprüsü çalışmaları nedeniyle düzenlenen parka daha fazla alan verileceğeni duyuran Çekmeköy belediye başkanı Ahmet Poyraz, parkı Çekmeköy’ün adına yakışır uygun hale getireceğini duyurdu. Çekmeköy halkının vazgeçilmez adresi olan bu parka gitmek isteyenler yazımızı okumaya devam ediniz.

Çekmeköy doğa parkı nerede? Nasıl gidilir? Giriş ücretli mi?

Çekmeköy’ün gözdesi 77 bin metrekarelik alana sahip olan Çekmeköy Doğa Parkı’na nasıl gidilir sorusuna yanıt vereceğiz, çünkü bu devasa alan günde binlerce insana ev sahibi oluyor. Peki bu adrese nasıl gidilir? Ulaşım nasıl sağlanır? Gibi sorularınızın cevabı için yazımızı okumaya devam ediniz.

Doğa Parkı’ndan geçen İETT Otobüsleri aşağıda belirtilmiştir.

  • 9 ÜD
  • 131 K
  • 131Y
  • 14 ŞB
  • 14 ÇK
  • 122 M

Ayrıca sarı dolmuş olarak bilinen Çekmeköy – Üsküdar – Kadıköy dolmuşlarıda bu parka gitmektedir.

Adresi aşağıdaki yazıda belirtilmiştir.

Hamidiye, Doğa Parkı İçi Yolu, 34782 Çekmeköy/İstanbul

Metro ulaşımı aşağıdaki yazıda belirtilmiştir.

Bulunduğunuz istasyondan Çekmeköy yönüne giden herhangi bir perona bininiz. Çekmeköy durağında inip yukarıda verilen otobüsler ile aktarma yapıp hedefinize ulaşabilirsiniz. İyi yolculuklar.

Araç girişi bulunmayan bu parkta otopark mevcuttur ve ücretsizdir. Aynı şekilde yaya girişlerden de ücret alınmamaktadır.

Çekmeköy Doğa Parkı Ateş, Semaver ve Mangal Yasak mı?

Ülkece en sevdiğimiz etkinliklerden olan mangal ve semaver kültürü bu parkta ne yazık ki yaşanamamaktadır. Ateş yakmak kesinlikle yasak olup aksini yapmaya çalışırsanız güvenliği bulunan bu parkta tatsız bir deneyim yaşamanız çok muhtemel.

Çekmeköy Doğa Parkı Kahvaltı Fiyatları Ne Kadar? Lezzetli ve Doyurucu mu?

Bir çok vatandaşın Doğa Parkı kahvaltısı için buraya geldiği bilinen bir gerçektir. Fiyatlar ve doyuruculuk hakkında genel yorumlar şu şekilde;

“Fiyatlar yüksek, servisler yavaş. Bölgede rakibi olmaması sebebiyle fahiş sayılabilecek fiyatlara çok kötü hizmet veriliyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here