Çekmeköy Kurban Satış ve Kesim Pazarı Nerede ve Nasıl Gidilir? 2019

0
111
cekmekoy kurban pazari
cekmekoy kurban pazari

Kurban Bayramı geldi çattı. Fiyatlar geçen seneye kıyasla biraz daha yüksek. Hal böyle olunca kurban pazarlığı bu sene daha çetin geçeceğe benziyor. Önceki yıllarda kurban satış ve kesim yerleri halk tarafından çok tercih edilmez ve ruhsatsız yerlere yönelinirdi. Cezai yaptırımlar ile büyük ölçüde bunun önüne geçildi.

Çekmeköy Kurban Pazarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Çekmeköy Kurban Pazarı 2019 yılında Çamlık Mahallesi’nde eski askeri lojmanların yanına kuruldu. Şile Yolu üzerinde bulunan bu pazara toplu taşıma ile gitmek isterseniz “Çamlık” durağında inip 500 metre kadar Şile yönünde yürümeniz gerekmektedir. Metro ile gitmek isterseniz Madenler durağında inip toplu taşımaya binip 1 durak sonra tekrar inmeniz gerekecektir.

Çekmeköy kurban kesim yeri ve fiyatları tam olarak netlik kazanmadı fakat geçen sene büyükbaş için 400 TL, küçükbaş için 100 TL’lik ilçe kurban komisyonu kesim bedeli alınmıştı.

Geçtiğimiz hafta bu pazarı ziyarette bulunan ve besiciler ile muhabbet, sohbet eden Çekmeköy Kaymakamı Adem Arslan besicileri dinledi. Pazarın 1200 kiloluk en iri büyükbaşının olduğu kurban çadırı tabiki ziyaret edildi. Çadırdan ayrılmadan tüm satıcılara bol kazanç ve başarılar dileyen Arslan böylelikle besicilerin gönlünü kazanmış oldu.

Fiyatların düşmesi için son günleri bekleyen vatandaşlarımıza tavsiyemiz hergün pazarı ziyaret etmeleri. Sonra kurban kalmayabiliyor, bu ihtimali göz önüne alınca düzenli aralıklarla ziyarette bulunmak mantıklı oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here