Çekmeköy Nüfus Müdürlüğü Nerede? Nasıl Gidilir?

0
397
cekmekoy nüfus mudurlugu nerede
cekmekoy nüfus mudurlugu nerede

Özellikle çipli yeni kimlik almak için çokca gündeme gelen nüfus müdürlükleri günümüzde birçok hizmet veriyor. Çekmeköy İlçe Nüfus Müdürlüğü gibi tüm müdürlüklerin görevleri vardır. Bu devlet daireleri şu hizmetleri verir;

  • Nüfus ve vatandaşlık hizmetleri,
  • Nüfus cüzdanı ve aile cüzdanlarını bizzat düzenleyip kişilere teslim etmek,
  • Cezai işlem gerektiren durumları, kanuni olmayan evlilikleri ve aykırılıkları Cumhuriyet Savcılığı yetkililerine iletmek, bildirmek,
  • Belirlenen sınırlamalar dahilinde kayıt örnekleri veya bilgileri işlemek, paylaşmak,
  • Kütük ve aile hiyerarşisini ivediyle tutulması,
  • Denetim rapor sonuçlarını değerlendirip gerekli işlemleri hızla yapmak,
  • Askerlik yoklaması için yerinde hazır bulunmak vb.

Çekmeköy Nüfus Müdürlüğü Nerede?

Çekmeköy Nüfus Müdürlüğü Şahinbey Caddesi üzerindedir. Şile yolu üzerinden yaptığınız araç yolculuğunda ulaşım sağlayabilmek için Ümraniye istikametinde ilerlerken Madenler ve Çamlık yan yola bağlanmanız gerekir.

Yukarıda ki haritayı kullanarak aracınız ile kaybolmadan ve zaman kaybetmeden işlemleriniz için ulaşım sağlayabilirsiniz. “Çekmeköy Nüfus Müdürlüğü nerede” sorunuzu yanıtlayabildiysek şimdi sıra bazı diğer sorularda.

Nüfus Müdürlüğü Haftasonu Açık mı? Çalışma Saatleri?

Çekmeköy nüfus müdürlüğü çalışma saatleri yeni kimlik alımı yoğunluğundan ötürü sabah 08.30 ile akşam 19.00 arasıdır. “Haftasonu açık mı?” sorunuz için ise yanıtımız sadece Cumartesi günü yarım gün açık oldu, Pazar günü ise kapalı olduğu şeklindedir.

Otobüs veya Toplu Taşıma ile Nasıl Gidilir?

Toplu taşıma ile gitmek isterseniz (metro size yakınsa) Madenler metro durağında inip 1.5 km kadar yürüyebilir yada Şahinbey otobüs/minibüslerine binebilirsiniz. 9ÜD, 9ÇN, 14CE, ÇM42, 131Y bu duraktan geçen otobüslerdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here