Çekmeköy’de Camiler Bayrama Hazırlanıyor

0
42
cekmekoy bayram cami temizligi
cekmekoy bayram cami temizligi

Çekmeköy Belediyesi tüm cami ve ibadethaneleri Kurban Bayramı‘na hazırlıyor! Belediyeye ait temizlik işleri personelleri tarafından yapılan temizlik işlemleri ivediyle sürüyor. Özellikle halıları yıkayan, ayakkabılıkları, duvarları, imam makamını, camları, duvarları ve bahçe düzenlemelerine önem veriliyor. “Temizlik imandandır” hadisini motto edinen belediye çalışanları oldukça başarılı bir işe imza atıyorlar.

Çekmeköy Belediye Başkanı olan Ahmet Poyraz bu temizlik çalışmalarıyla ilgili olarak şunları söyledi; “Camilerimizin ve Cem Evleri’mizin bakım ve onarım çalışmalarını yıl içerisinde çeşitli vesilelerle yapıyoruz. Kurban bayramı öncesinde de müftülüğümüzle koordineli yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde belirlenen eksikler doğrultusunda çalışmalarımız devam ediyor “.

Altını çizmekte fayda var, bu temizlik sadece camilerde değil cem evleri ve diğer ibadethanelerde de sürüyor. Taşdelen Merkez Cami, Çekmeköy Merkez Cami, Hamidiye, Mimar Sinan, Yeşilkayalar bu temizlikten yararlanan camilerden sadece bazıları.

Yalnız Yaşayan Yaşlıların Evlerinde Bayram Temizliği Belediye’den

Ayrıca belediye tarafından tespit edilen ve yalnız yaşayan yaşlı vatandaşlar için bayram temizliği temizlik işleri personelleri tarafından sağlanıyor. Tespiti beklemeden belediye ile iletişime geçip durumunuzu izah edebilir, ekip yönlendirilmesini talep edebilirsiniz. Kişisel bakım ve ev temizliği ilgili ekip tarafından yapılırken bir berber/kuaför size traşınız konusunda yardımcı oluyor. “Çekmeköy halkı kendini yalnız hissetmemeli, biz büyük bir aileyiz” sözleri yine bu ilgili ve deneyimli ekibe ait cümleler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here